Kiekvienas vairuotojas puikiai žino, kad tvarkingoje transporto priemonėje turi būti ir gesintuvas. Tačiau ar žinojote, kad gesintuvą privalote turėti ir savo garaže? Jei neturite – galite gauti baudą.
Kaip LRT.lt teigia Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros tarnybos viršininkas Jūris Targonskas, pagal bendruosius gaisrinės saugos reikalavimus, garaže turi būti bent vienas 4 kilogramų gesintuvas, o jei garažas yra dvivietis, jame turėtų būti du tokie gesintuvai, nes skaičiuojamasis matavimo vienetas – viena automobilio vieta.
Tačiau specialistas atskiria, kad šiuo atveju kalbama apie individualius garažus. Tuo metu dideliems garažams keliami kitokie reikalavimai.
„Jei tai yra garažų paskirties pastatas, priklausomai nuo bendros statinio kvadratūros, jame turi būti keturi dviejų, trys dviejų arba du šešių kilogramų gesintuvai.
Toks reikalavimas taikomas garažams, kurių bendras plotas didesnis nei 500 kvadratinių metrų arba kuriuose yra 50 ar daugiau stovėjimo vietų“, – LRT.lt sako J. Targonskas.
Taigi, jei jūs automobilį laikote, pavyzdžiui, požeminėje stovėjimo aikštelėje, kuri įrengta po daugiabučiu namu, pakanka, kad garažas būtų aprūpintas atitinkamu gesintuvų kiekiu visam plotui. Tačiau, jei garažas individualus – jam reikalingas ir individualus gesintuvas.
Kalbant apie garažų bendrijas, kuriose dažniausiai stovi daugybė metalinių garažų, J. Targonskas pabrėžia, kad jiems taikomi tokie patys reikalavimai, kaip ir individualiems garažams.
Tai reiškia, kad kiekviename iš jų turi būti po gesintuvą. Jei garažą patikrinę specialistai nustato, kad nesilaikoma taisyklių ir garaže gesintuvo nėra, jo savininkui gali būti skirta bauda.
„Jei garaže nėra gesintuvo, gali būti skirta bauda už bendrų gaisrinės saugos reikalavimų nesilaikymą. Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos – 5 eurai. Tuo metu maksimali bauda gali būti 70 eurų“, – LRT.lt paaiškina J. Targonskas.
Tačiau, pašnekovo teigimu, didžiausias dėmesys skiriamas didelėms aikštelėms, nes tikrinti individualius garažus tiesiog trūksta pajėgumų.
„Neturime tokių pajėgumų, todėl kontroliuojame garažų masyvus, kurie yra didesni nei 600 kvadratinių metrų ploto ir yra skirti parkuoti 50 ar daugiau automobilių.
Tokie garažai tikrinami kas trejus metus ir, jei pažeidimų nenustatoma, tikrinimas atliekamas kas penkerius metus“, – teigia J. Targonskas.
Lrt.lt